Norrskensläger med Jorma Lyly 6 dan

Skellefteå Aikidoklubb Shirakawa bjuder in nybörjare som avancerade & unga som vuxna till seminarie i aikido med Jorma Lyly 6 Dan 4 – 6 november 2022 på Budokan i Skellefteå.

Schema
Fredag 19-21 Aikido
Lördag 10-12 Aikido
12-14 Lunch
14-16 Aikido
18 Middag/ev gemensam
Söndag 9-11 Aikido
Kostnad
Alla dagar 700 kr
1 dag 500 kr
1 pass 200 kr

I Campushallen i Skellefteå finns Budokan, en hel våning som rymmer tre stora traditionella japanska dojor. Här ger vi dig möjlighet att få träna i en miljö som efterliknar det Japan har att erbjuda. Med många bekvämligheter som övernattningsmöjligheter i japanska rummet och våra dojos. Omklädningsrum, dusch och wc. Allrum med kyl och micro. Med närliggande café, gångavstånd till stan och möjlighet att få se norrskenet.

 

Vid intresse kan det finnas möjlighet för oss att ordna med en gemensam middag. Seminariet genomförs i samverkan med RF-SISU. Då det är i samband med all helgona/halloween kan ju den som vill spöka ut sig också. 😉

 

Anmälan är inte nödvändig men vi uppskattar om vi kan få veta på ett ungefär hur många som kommer. Kontakta oss gärna för mer info / att stämma av och varmt välkomna!

ANMÄL DITT INTRESSE I VÅRT FACEBOOKEVENT

Hitta hit

4 nov - 6 nov

Plats:
Skellefteå, Sverige

Instruktör(er):
Jorma Lyly 6 Dan

Arrangörer:
Skellefteå Aikidoklubb Shirakawa
Webbplats
Facebook

Dangradering:
Nej

Andra evenemang

11 jun - 15 jun 2025

Internationellt sommarläger med Shishiya Sensei 7 dan

INSTRUKTÖR:
PLATS: Sundsvall

Läs mer
27 jun - 29 jun 2025

Internationellt läger med Kuribayashi Shihan, 7 dan Hombu dojo

INSTRUKTÖR: Kuribayashi Shihan, 7 dan Hombu dojo
PLATS: Stockholm

Läs mer
30 jun - 5 jul 2025

Gothenburg International Summer seminar 2025 with Ulf Evenås Shihan, 8 dan

INSTRUKTÖR: Shihan Ulf Evenås, 8 dan
PLATS: Sweden

Läs mer